Favicon of zeri.info Website information for Zeri / zeri.info

Serioz, te fuqishem dhe modern.


SLD: zeri
SLD Length: 4
TLD: info
IP Address: 104.31.0.156
ISP: Cloudflare, Inc.
Country: United States (US)
HTTP Status-Code: 200
Response Time: 352 ms
Page Speed: 51%
Alexarank: #96,586
Meta Title: Zëri
Meta Description: Serioz, te fuqishem dhe modern.
Updated 1 month(s) ago

Hosting Location


Latitude: 37.751
Longitude: -97.822
Country: United States (US)

Homepage Resource Analysis

Similarly Ranked Websites


T4H Rede de Conhecimento
T4h.com.br

O Tech4Health é uma rede de conhecimento na área de tecnologia e saúde, com acesso livre, para promover a interação e atualização da comunidade profissional.

96,588

Lvh
Lvh.me

96,600

Портал за жената | Ezine.bg
Ezine.bg

Женски онлайн портал със съвети за здраве, красота, семейство, интимни теми, фитнес, диети и много други. Електроннен портал за българската жена.

96,601

Health
Health.vic.gov.au

96,601

DNS Records


DNS (Domain Name System) is a system that converts human-readable website names into computer-readable numeric IP addresses.

Host Type TTL Other
zeri.info. HINFO 3789 "ANY obsoleted" "See draft-ietf-dnsop-refuse-any"

Heading Analysis


Jashari: Nëse janë 10 kryetarë serbë të komunave, pse s’kam të drejtë të bëj parti
PDK-ja po ndahet, deklarohet Xhavit Haliti!
Haradinaj: Të votojmë për dialogun sikur për ushtrinë
Sqarim për lexuesit e “Zërit”
Jep dorëheqje kryeshefi i Telekomit
ZËRITV
Prishtina - Trepça ‘89, vjen edhe goli i dytë
Kaq shumë ka ndryshuar Roberti i 'Familjes Moderne'
FOTODITE
10 kuriozitete që s’i keni ditur për Elon Musk
Jep dorëheqje kryeshefi i Telekomit
Brnabiq: Vijat e kuqe të Gjermanisë vështirësojnë dialogun Kosovë - Serbi
BE jep detaje rreth hapjes së Urës së Ibrit
Vuçiq thotë se është duke kërkuar kompromis, tregon nëse do të takohet me Thaçin në Paris
Qeveria, e bindur që këtë vit Kosova anëtarësohet në INTERPOL
Sqarim për lexuesit e “Zërit”
Gaxherri akuzoi Thaçin për vrasje, përplasen PDK-LDK
Alarm për bombë në ambasadën shqiptare
Sqarim për lexuesit e “Zërit”
Gaxherri akuzoi Thaçin për vrasje, përplasen PDK-LDK
Alarm për bombë në ambasadën shqiptare
A ndikuan portalet fantome në rezultatin zgjedhor të vitit 2017?
Politikanë vrasës
Reklama për trullosje
Aktuale
Më shumë se 10 shtete të BE-së kundër liberalizimit
Mediat kapin një moment të ‘sikletshëm” të Presidentit Thaçi në Turqi
Thaçi e poston shkrimin që thotë se Veriu do t’i takojë Serbisë
Ekonomia
Sa para i morri Albulena Haxhiu nga mëditjet në Kore të Jugut?
Zyrtarët shtetëror të Kosovës në ceremoninë e hapjes së Aeroportit të Stambollit (Foto)
Jep dorëheqje kryetari i Bordit të AKP-së, Petrit Gashi
Sport
Khabib i bën të fala Kosovës përmes Remzi Ejupit
Edhe ky stadium në Kosovë do t’i plotësojë kriteret e FIFA-s dhe UEFA-s
Legjenda e Liverpool 'e çon në qiell' Xherdan Shaqirin
Showbiz
Kërcet çiftelia në mes të Nju Jorkut, Makolli puthë tokën dhe i thur vargje Amerikës
Deklarata e papritur e Stresit në gjyq: Dua të rri në burg!
Kjo vajzë e vogël sot emër i madh, vështirë e qëlloni për kë bëhet fjalë
Ushtria
Ushtria
Ansambli 'Shota'
Lindja
Prishtina
Jetë
Drenicasja Ermonda Gashi përfaqësuese e Kosovës në Miss Continental 2018!
'Otaka' e Kajtazit, një balet për triumfin e vallëzimit
Libri i javës - '1984', nga George Orwell
Edhe ky stadium në Kosovë do t’i plotësojë kriteret e FIFA-s dhe UEFA-s
Zyrtarët shtetëror të Kosovës në ceremoninë e hapjes së Aeroportit të Stambollit (Foto)
Më shumë se 10 shtete të BE-së kundër liberalizimit
Khabib i bën të fala Kosovës përmes Remzi Ejupit
Mediat kapin një moment të ‘sikletshëm” të Presidentit Thaçi në Turqi
Thaçi e poston shkrimin që thotë se Veriu do t’i takojë Serbisë
Përçarjet e mëdha në Degën e PDK-së në Skenderaj
Sa para i morri Albulena Haxhiu nga mëditjet në Kore të Jugut?
Edhe ky stadium në Kosovë do t’i plotësojë kriteret e FIFA-s dhe UEFA-s
Zyrtarët shtetëror të Kosovës në ceremoninë e hapjes së Aeroportit të Stambollit (Foto)
Më shumë se 10 shtete të BE-së kundër liberalizimit
Khabib i bën të fala Kosovës përmes Remzi Ejupit
Gaxherri akuzoi Thaçin për vrasje, përplasen PDK-LDK
'Doni me mbet lokomotivë në vete' - përplasen Sherifi dhe Albulena Haxhiu
Haxhiu thotë se PSD-ja është bërë “bisht” i Qeverisë
Nehat Mustafa largohet nga PDK-ja në Ferizaj, tregon arsyet
Jashari: Nëse janë 10 kryetarë serbë të komunave, pse s’kam të drejtë të bëj parti
PDK-ja po ndahet, deklarohet Xhavit Haliti!
Ish-deputeti i PDK-së i gatshëm t'i bashkohet partisë së Bekim Jasharit
Thaçi e Bërnabiq takohen në Minks, diskutojnë për dialogun
Zeka për kohën sa ishte në burg: Prokurori ka qenë i pirë, kanë qajtur gardianët kur jam largu nga burgu
Gjermania thyen rekordin për numrin e të punësuarve
Krasniqi: Produktet 'Made in Kosova'edhe në tregun rajonal dhe evropian
FMN-ja kërkon reforma për pensionet e veteranëve
Prishtina - Trepça ‘89, vjen edhe goli i dytë
Prishtina - Trepça ‘89, mbyllet pjesa e parë
Prishtina - Trepça ‘89, shënohet goli i parë
Provokon Afërdita Dreshaj: Hap këmbët dhe... (FOTO)
Jennifer Lopez mahnit me foton e fundit të saj
Edhe një ndarje në estradë, kjo këngëtare e madhe sapo u divorcuar nga bashkëshorti
Foto: Laura Hasani
Foto: Laura Hasani
Foto: Driton Bublaku
Foto: Laura Hasani
Foto: Driton Bublaku
Psikologia: Byreku dhe pogaçja ndikojnë negativisht në zhvillimin e trurit
Migrena është e tmerrshme: Pesë mënyra për t’u ndjerë më mirë
Konsumimi i ushqimit organik zvogëlon rrezikun e kancerit
EKONOMIA
AKTUALE
AKTUALE
RADIO PRISHTINA
AKTUALE
AKTUALE

Websites hosted on same IP


Traffic and Rank History


  • Alexa Rank History
  • Search Traffic History

Full Whois Report


Domain Name: ZERI.INFO
Registry Domain ID: D16868822-LRMS
Registrar WHOIS Server:
Registrar URL: http://directnic.com
Updated Date: 2017-10-03T12:01:30Z
Creation Date: 2007-03-15T22:28:03Z
Registry Expiry Date: 2019-03-15T22:28:03Z
Registrar Registration Expiration Date:
Registrar: DNC Holdings, Inc.
Registrar IANA ID: 291
Registrar Abuse Contact Email:
Registrar Abuse Contact Phone:
Reseller:
Domain Status: clientDeleteProhibited https://icann.org/epp#clientDeleteProhibited
Domain Status: clientTransferProhibited https://icann.org/epp#clientTransferProhibited
Domain Status: clientUpdateProhibited https://icann.org/epp#clientUpdateProhibited
Registrant Organization: Domain Name Proxy Service, Inc
Registrant State/Province: LA
Registrant Country: US
Name Server: BOB.NS.CLOUDFLARE.COM
Name Server: RUTH.NS.CLOUDFLARE.COM
DNSSEC: unsigned
URL of the ICANN Whois Inaccuracy Complaint Form is https://www.icann.org/wicf/
>>> Last update of WHOIS database: 2018-10-31T18:19:22Z <<<

For more information on Whois status codes, please visit https://icann.org/epp

Access to AFILIAS WHOIS information is provided to assist persons in determining the contents of a domain name registration record in the Afilias registry database. The data in this record is provided by Afilias Limited for informational purposes only, and Afilias does not guarantee its accuracy.  This service is intended only for query-based access. You agree that you will use this data only for lawful purposes and that, under no circumstances will you use this data to(a) allow, enable, or otherwise support the transmission by e-mail, telephone, or facsimile of mass unsolicited, commercial advertising or solicitations to entities other than the data recipient's own existing customers; or (b) enable high volume, automated, electronic processes that send queries or data to the systems of Registry Operator, a Registrar, or Afilias except as reasonably necessary to register domain names or modify existing registrations. All rights reserved. Afilias reserves the right to modify these terms at any time. By submitting this query, you agree to abide by this policy.

The Registrar of Record identified in this output may have an RDDS service that can be queried for additional information on how to contact the Registrant, Admin, or Tech contact of the queried domain name.

HTTP Headers


Date: Wed, 31 Oct 2018 18:20:24 GMT
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
Vary: Accept-Encoding
Server: cloudflare
CF-RAY: 472822ac76942468-IAD
Content-Encoding: gzip
Go to top

Comments / Reviews / Feedbacks / Ratings for zeri.info